You are currently viewing Wady i zalety pracy w domu przez internet

Wady i zalety pracy w domu przez internet

Od kilku lat praca w internecie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednim wpisie przygotowałem dla Ciebie 11 sposobów na dodatkową pracę przez internet.

Jednak wciąż dla bardzo wielu osób jest ona zagadką. Z jednej strony w społeczeństwie istnieje przekonanie, że jedynie chodząc do pracy, można się utrzymać. Z drugiej moda zza granicy na pracę zdalną daje o sobie znać coraz intensywnie. Tworzone są coraz bardziej nowoczesne serwisy, które skupiają oferty pracy, a tym samym pomagają pracodawcy znaleźć pracownika i analogicznie. Praca zdalna jak każda inna ma zarówno plusy jak i minusy.

Więc jakie są główne wady i zalety pracy w domu?

​Zalety pracy przez Internet

1. Robisz to, co kochasz współpracując z kilkoma firmami, istnieje dowolność wykonywania poszczególnych zadań. I tak jeśli ktoś nie lubi pracy bezpośrednio z Klientem, doskonałym rozwiązaniem będzie praca w zaciszu domowym. W zależności od wykształcenia, pasji można zająć się tym, co się potrafi.

Przykładem może być rękodzieło, grafika czy tworzenie stron internetowych. Podejmując się realizacji zlecenia, ustalamy stawkę, czas realizacji, a następnie przystępujemy do pracy.

2. Oszczędzasz czas– nie ma konieczności wstawania wcześnie rano, szykowania się i stania w korkach. Praca zdalna może być wykonywana z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, warunkiem jest oczywiście posiadanie odpowiednich materiałów i sprzętu, które są niezbędne do realizacji konkretnego zlecenia.

3. Jesteś w domu– to szczególnie istotne dla mam. Jednak wiele osób ceni sobie prace w zaciszu domowym, ponieważ w międzyczasie można posprzątać w domu czy ugotować obiad. Praca zdalna to również możliwość wykonywania jej na tarasie czy w ogrodzie pilnując dzieci. Jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie, które godzi obowiązki zawodowe z domowymi.

Decydujesz o zarobkach– praca na etat to z góry narzucone stawki, natomiast tutaj właściwie przy każdym zleceniu można je negocjować. W zależności od tego, ile czasu należy poświęcić na realizację danego zadania, jak i również jaki poziom trudności będzie posiadało, można mieć realny wpływ na swój zarobek.

​Wady pracy przez Internet

1. Sprzęt we własnym zakresie– pracując na etacie, to pracodawca musi zapewnić wszelkiego rodzaju sprzęt i materiały, które są niezbędne do realizacji konkretnego zadania. Natomiast praca przez Internet wymaga, by to zleceniobiorca wszedł w posiadanie wszelkich niezbędnych przyrządów.

2. Organizacja czasu– z jednej strony pracować można właściwie w każdym miejscu i czasie. Z drugiej mimo wszystko nie zawsze udaje się zorganizować sobie pracę w taki sposób, by wszystko ze sobą pogodzić. I tak, jeśli dziecko w ciągu dnia jest marudne, to niestety, ale realizacja zlecenia staje się niemożliwa.

Pracując bez szefa nad głową potrzeba bardzo dużo samozaparcia i zorganizowania. Osobiście przed przystąpieniem do pracy przygotowuję sobie dokładny plan zadań, które muszę w danym dniu wykonać. Warto też wyłączyć wszystkie niepotrzebne rozpraszacze – tv, facebook, youtube.

3. Brak wiedzy/materiałów– w Internecie znajduje się wiele różnego rodzaju zleceń. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że czasami te pozornie proste są niezwykle trudne w realizacji. Przykładem może być wykonanie bucików na szydełku, w sytuacji, gdy brakuje włóczki w danym kolorze, czy szydełka w konkretnym rozmiarze.

To samo w przypadku prac graficznych, które będą wymagały większej wiedzy, bądź też wykorzystania zupełnie innego programu graficznego niż tego, z którego zwykle korzystamy.

Z drugiej strony, internet daje nieograniczony dostęp do wiedzy. Możemy szkolić się na własną rękę lub skorzystać z gotowych kursów, które będą prowadziły nas krok po kroku – np. poradniki zarabianie przez internet.

Wady i zalety pracy w domu

Podsumowanie

Internet daje coraz więcej możliwości nie tylko jeśli chodzi o załatwianie formalności urzędowych, ale również dzięki niemu można zarabiać pieniądze.

Powyższe wady i zalety pracy w domu przygotowałem na bazie własnego, kilkunastoletniego doświadczenia.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, co potrafimy, ale również, w jaki sposób można będzie wykorzystać te umiejętności w celach zarobkowych. Dla bardzo wielu osób praca przez Internet to możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy, dla innych główne źródło utrzymania.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz