You are currently viewing Bank który pomaga zadłużonym – czyli kto udzieli pożyczki zadłużonym

Bank który pomaga zadłużonym – czyli kto udzieli pożyczki zadłużonym

Poszukuję bank który pomaga zadłużonym uporać się z wszystkimi zobowiązaniami za pomocą jednego kredytu i jednej raty. Czy jest w ogóle szansa na taką pożyczkę? Elżbieta

Odpowiedź eksperta: Małgorzata Jankowska ✅

Pożyczki dla zadłużonych wielu z nas kojarzą się wyłącznie z ostatnią deską ratunku dla osób nie będących w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż bycie zadłużonym nie zawsze wiąże się z problemami finansowymi. Aby posiadać taki status, wystarczy mieć zaciągniętą pożyczkę lub kredyt.

Więc podstawową kwestią jest doprecyzowanie, czy spłaca Pani obecne zobowiązania terminowo? Czy są już jakieś opóźnienia? Lub wypowiedziane umowy?

Czym jest pożyczka dla zadłużonych?

Mianem pożyczki dla zadłużonych określa się produkt finansowy przyznawany osobom, które w momencie wnioskowania spłacają pożyczkę lub kredyt. Może on zostać przeznaczony zarówno na spłatą danego zobowiązania, jak i inny, dowolny cel, na przykład remont mieszkania czy wakacyjny wyjazd.

Pożyczki dla zadłużonych cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów i są stosunkowo często przyznawane. To, czy uda się uzyskać tego typu finansowanie, zależy jednak od indywidualnej zdolności kredytowej danej osoby.

Bank który pomaga zadłużonym

Warunki niezbędne do uzyskania pożyczki dla zadłużonych

Co zrobić, aby móc otrzymać pożyczkę dla zadłużonych? Przyznawana jest ona osobom posiadającym jakiekolwiek zobowiązanie finansowane, a co za tym idzie — historię kredytową, czy to pozytywną, czy negatywną.

Firmy oferujące pożyczki dla zadłużonych weryfikują bazy BIK (Biura Informacji Kredytowej), sprawdzając w ten sposób, jak dana osoba radzi sobie ze spłatą zaciągniętych kredytów czy pożyczek. Gdy historia kredytowa jest pozytywna, liczyć można na otrzymanie niezbędnych środków finansowych na korzystnych warunkach.

Jeżeli klient w przeszłości miał niewielkie opóźnienia w spłacie zobowiązań, które nie przekraczają 30 dni, możliwe jest uzyskanie pożyczki dla zadłużonych. Niestety, jej koszt będzie stosunkowo wysoki, a warunki — mniej korzystne. Jeśli natomiast opóźnienie w spłacie przekracza 90 dni, szansa na uzyskanie finansowanie spada.

Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić własną historię w rejestrach BIK i BIG i ewentualne negatywne wpisy usunąć – czyszczenie BIKu

Kto udziela pożyczek zadłużonym? Czy istnieje bank który pomaga zadłużonym?

Gdy osoba zadłużona posiada pozytywną historię kredytową, a co więcej — uzyskuje dochody umożliwiające spłatę kolejnych rat, może ona liczyć na pomoc finansową ze strony banku lub firmy specjalizującej się w udzielaniu pożyczek dla zadłużonych.

Z własnego doświadczenia, banki które najchętniej pomagają zadłużonym to:

  • Getin Idea Bank
  • Credit Agricole
  • ING Bank Śląski

Należy tu jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż mając opóźnienia w spłacie zobowiązań, znacznie łatwiej będzie o to w sektorze pozabankowym. Przedsiębiorstwa pożyczkowe wymagają bowiem posiadania o wiele niższego scoringu BIK. Niestety ryzyko jakie ponoszą jest wycenione w dużo większych kosztach takiego kredytu.

Kiedy nie ma szans na otrzymanie pożyczki dla zadłużonych?

Po pożyczkę dla zadłużonych najczęściej sięgają osoby, które nie mają możliwości spłacania uprzednio zaciągniętych zobowiązań. Liczą one, że następna firma przyzna im niezbędne środki, pomimo tego, że ich zarobki nie są wystarczające, aby móc spłacać na czas raty kredytów czy pożyczek.

Taka sytuacja może doprowadzić do tak zwanego rolowania długu. Zaciąganie kolejnych pożyczek wiąże się dla pożyczkodawców z wysokim ryzykiem, co w bezpośredni sposób przekłada się na wyższe koszty pożyczki. Kłopoty finansowe są wówczas niemalże nieuniknione, a ich konsekwencją może być wpis do rejestru dłużników oraz zajęcie komornicze. W takiej sytuacji nie ma możliwości otrzymania pożyczki dla zadłużonych, bez względu na wysokość zarobków.

Jak długo należy czekać na wypłatę środków z pożyczki dla zadłużonych?

W znaczącej części przypadków, pieniądze z pożyczki dla zadłużonych są wysyłane na konto pożyczkobiorcy w przeciągu kilkunastu minut od momentu zaciągnięcia zobowiązania. Czyni to z nich idealne rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują gotówki.


Wymienione wcześniej banki, to banki które pomagają zadłużonym i uzyskanie pożyczki na spłatę innych zobowiązań przeważnie nie stanowi problemu. Choć ostateczne rozpatrzenie wniosku zależy od indywidualnej sytuacji, dlatego warto wcześniej zadbać o poprawienie swojej historii kredytowej i usunięcie niekorzystnych wpisów z baz.

Dodaj komentarz