You are currently viewing co wpisać w tytule przelewu za raty

co wpisać w tytule przelewu za raty

Mam problem z wpłatą raty. Zrobiłem przelew ale nie wpisałem nic w tytule wpłaty. Co trzeba wpisać w tytule przelewu za raty? Czy wpłata bez tytułu będzie dobrze zaksięgowana? Nie chce żeby naliczyli mi opóźnienie. Marcin

Odpowiedź eksperta: Małgorzata Jankowska ✅

Zarówno bank, jak i odbiorca widzą nagłówek przelewu. Jest to bardzo ważne w przypadku płacenia za konkretną usługę lub towar. Na podstawie informacji zawartych w nagłówku przelewu sprzedawca będzie mógł zidentyfikować płatnika i dopasować transakcję do konkretnej usługi, która została wykonana lub czeka na wykonanie.

Jeśli w tytule nie ma jasnych informacji, analiza przelewu może potrwać dłużej lub nawet zostać odrzucona przez odbiorcę lub firmę. Z tego powodu sprzedawcy lub usługodawcy często proszą Cię o podanie bardzo konkretnych informacji w tytule przelewu. Często też posługują się w swoim systemie księgowym dokumentu naszej sprawy lub nadanym numerem zlecenia. Ułatwia to śledzenie prawidłowej transakcji i przyspiesza proces płatności.

Co wpisać w tytule przelewu za raty

W przypadku przelewu za raty sprawa jest prosta. Każdy kredyt ma przypisany indywidualny numer konta na który robimy przelewy więc tytuł przelewu jest dowolny. Możesz wpisać “spłata raty x” lub po prostu “spłata”. Polecam pierwsze rozwiązanie bo ułatwi Ci to też wgląd w ilość spłaconych rat.

Podsumowując, Twoja wpłata z pewnością będzie zaksięgowana, a bank sam pobierze z tego konta odpowiednią sumę.

Dodaj komentarz