You are currently viewing Czy provident sprawdza bik – czy jest widoczny w BIKu

Czy provident sprawdza bik – czy jest widoczny w BIKu

Czy provident jest widoczny w biku? I tym samym czy provident sprawdza bik przed udzieleniem pożyczki? Katarzyna.

Odpowiedź eksperta: Małgorzata Jankowska ✅

Providenta z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać, w końcu to najpopularniejsza firma udzielająca pożyczek pozabankowych w Polsce. W ostatnim czasie, Provident trafił do grona firm pożyczkowych wpisujących pożyczkobiorców do Biura Informacji Kredytowej.

Co to oznacza dla klientów?

Provident sprawdza historię kredytową w BIK

Jeszcze do niedawna, niektóre z osób pilnie potrzebujących gotówki kłamały podczas składania wniosku o pożyczkę. Na porządku dziennym było informowanie pracownika danej firmy, że nie posiada się żadnego zadłużenia, podczas gdy w rzeczywistości sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Wszystko zmieniło się wówczas, gdy Provident zaczął sprawdzać swoich potencjalnych klientów w BIK. Dziś wystarczy znać numer PESEL danej osoby, aby dowiedzieć się, czy zalega ona ze spłatą kredytów i pożyczek.

To zła informacja dla wszystkich niewypłacalnych osób potrzebujących dodatkowych środków, dla których wspomniana powyżej firma była często ostatnią deską ratunku, wypłacając pieniądze wówczas, gdy wszystkie inne parabanki dawały odpowiedź odmowną.

czy provident sprawdza bik

Provident jest widoczny w BIKu

Historia kredytowa w BIK stanowi odzwierciedlenie zachowań klienta posiadającego zobowiązania finansowe. Jeżeli są one regulowane na czas, może on liczyć na wysoką ocenę przez algorytm Biura Informacji Kredytowej. Osoby mające problemy z terminową spłatą długów, muszą się natomiast liczyć z negatywnym wpisem w BIK.

Czy pożyczkę od firmy Provident można wykorzystać do poprawy swojego scoringu, a co za tym idzie — znacznie łatwiejszego dostępu do wszelkiego rodzaju produktów bankowych?

Jak najbardziej! Znacząca część pożyczek, które mogą otrzymać osoby mające słabą punktację w BIK jest udzielana na krótki okres czasu, a co za tym idzie — nie mają one większego znaczenia dla BIK. Wynika to z tego, że spłacane są one w okresie krótszym niż wymagane 6 miesięcy, które to umożliwiają dokonanie oceny.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli zależy Ci na odbudowaniu scoringu BIK, będziesz potrzebował pożyczki trwającej minimum 6 miesięcy, bez względu na kwotę. Przykładem jest właśnie Provident. Warto regularnie zaglądać na stronę firmy — regularnie przygotowuje ona dla swoich klientów atrakcyjne promocje.

Czy provident sprawdza BIK? – TAK, ale traktuje raport łagodniej

Dzięki temu, że firma pożyczkowa Provident podpisała umowę z Biurem Informacji Kredytowej, może sprawdzać wiarygodność swoich potencjalnych klientów. Dodatkowo, pożyczkobiorcy zyskali w ten sposób możliwość tworzenia dobrej historii kredytowej.

Negatywne wpisy w BIK nie przekreślają Twojej szansy na pożyczkę w Providencie. Nie można zapominać kto jest głównym klientem firm udzielających pożyczek pozabankowych: osoby, które z jakiś powodów nie mogę otrzymać kredytu w banku.

Raport BIK to jeden z elementów weryfikacji klienta. Jeśli zaciągnąłeś więcej chwilówek niż jesteś w stanie spłacić lub wręcz w ogóle nie spłacasz swoich zobowiązań – zapewne Twój wniosek zostanie słusznie odrzucony.

Jednak same wpisy o opóźnieniach lub zapytania kredytowe nie powinny spowodować odmowy, jeśli pozostałe etapy weryfikacji przejdziesz pomyślnie.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. marek

    Chciałbym zrobic porzadek z chwilówkami i spłaicć je jednym kredytem tak zeby miec tylko jedno nieduza rate. W bankach nie mam szans poniewaz mam duze opóźnienia i 2 wypowiedziane umowy a potrzebuje conajmniej 10 tyś. Czy provident pozyczy mi pieniadze na rok jak mam zla historie w biku?jesli nie to gdzie moge szukac pomocy?

Dodaj komentarz