You are currently viewing Jak usunąć się z bik?

Jak usunąć się z bik?

Witam mam prośbę o dokładny opis jak usunąć się z bik i czy sam dam radę to zrobić?jakieś 4 lata temu nabrałem chwilówek do tego stopnia że brakowało mi wypłaty żeby spłacać raty,ostatni rok spędziłem w norwegii i po powrocie spłaciłem wszystkie zobowiązania. niestety mimo to nie mogę wziąść telefonu na abonament ani żadnych rat w sklepie. muszę usunąć się z bik jako dłużnik ,i tu moje pytanie czy da się to w ogóle zrobić samodzielnie a jeśli tak to od czego zacząć. Grzegorz

Odpowiedź eksperta: Małgorzata Jankowska ✅

Niestety zła historia kredytowa w bik skutkuje brakiem możliwości korzystania z produktów bankowych. Spłacenie wszystkich zobowiązań to zdecydowanie dobry początek. Kolejnym etapem jest usunięcie lub zneutralizowanie negatywnych wpisów.

Jak usunąć się z bik – można zrobić to samodzielnie!

Usunięcie negatywnych wpisów przez kancelarię to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych – w zależności od skomplikowania sprawy i ilości danych do “wyprostowania”. Niestety wiedza i przede wszystkim czas pracy prawnika kosztuje.

Z drugiej strony, samodzielne działania są z reguły nieskuteczne.

Najlepszym rozwiązaniem będzie pewnego rodzaju kompromis – czyli samodzielne usunięcie danych z bik ale przy użyciu konkretnych procesów i wniosków opracowanych przez specjalistów prawa bankowego.

Takie działanie z jednej strony jest równie skuteczne jak zlecenie usunięcia wpisów profesjonalnej kancelarii, a z drugiej, ogranicza koszty do minimum (całkowity koszt to tylko 59zł).

jak usunąć się z bik

Po za usunięciem niechcianych wpisów warto też zadbać o zbudowanie pozytywnej oceny punktowej. Nawet w pełni wyczyszczony bik, bez żadnych niespłaconych zobowiązań, nie będzie dobrze postrzegany przez banki. Do tego potrzebujemy jeszcze pokazać, że potrafimy radzić sobie z naszymi zobowiązaniami w terminie.

O skutecznych sposobach zbudowania pozytywnej historii kredytowej od zera przeczytasz w poniższym artykule:

Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie: “jak usunąć się z bik samodzielnie?” – skorzystać ze sprawdzonych metod, wypracowanych przez specjalistów i wykonać je krok po kroku. Dostęp do tych materiałów możesz zakupić poniżej:
Czysty BIK – jak samodzielnie wyczyścić BIK, KRD, Rejestr bankowy

Ten post ma jeden komentarz

  1. Andrzej Piotrak

    probowalem samodzielnie ale z marnymi sktutkami. zobaczymy jak bedzie z wasza pomoca

Dodaj komentarz